Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 01.07.2015 roku zmarła

prof. dr hab. Halina Grzmil-Tylutki

od początku studiów związana ze środowiskiem krakowskiej romanistyki,

wykładowca i kierownik Zakładu Metodyki w Instytucie Filologii Romańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego,

współzałożycielka filologii romańskiej na Uniwersytecie Pedagogicznym (ówczesnej WSP), gdzie pracowała do roku 1997,

współzałożycielka i długoletni wiceprezes Międzynarodowego Towarzystwa Naukowego  Fides et Ratio,

specjalista w dziedzinach semantyki, teorii gatunków i dyskursu oraz relacji między językoznawstwem a dydaktyką języka,

wychowawca kilku pokoleń magistrantów, ceniona przez studentów za swoją rzetelność, jasność wykładów, spokój i pogodny, ciepły uśmiech.

W osobie Pani Profesor Grzmil-Tylutki Uniwersytet Jagielloński traci zasłużonego naukowca i dydaktyka, imponującego znakomitym dorobkiem, a przede wszystkim wspaniałego i oddanego Przyjaciela, zawsze służącego radą i ciepłym słowem, mającego czas, by wysłuchać innych. Spokojna i pogodna nawet w obliczu choroby, której nie poddała się do końca.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się  we wtorek, 7 lipca o godz. 13.40 na cmentarzu w Batowicach (nowa część) w kaplicy od strony ul. Powstańców.

Dziekan i Rada Wydziału Filologicznego