Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 13.04.2015 roku zmarł

prof. dr hab. Edgar Bortel

emerytowany profesor zwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego

Wieloletni kierownik Zakładu Technologii Chemicznej Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego, zastępca dyrektora Instytutu Chemii UJ, przewodniczący Rady Naukowej Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Kauczuków i Tworzyw Winylowych w Oświęcimiu, członek Rady Naukowej Centrum Polimerów PAN w Zabrzu, członek Stałego Komitetu Kongresów Technologii Chemicznej, przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego w Uniwersytecie Jagiellońskim. Członek Polskiego Towarzystwa Chemicznego. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, laureat licznych nagród i wyróżnień. Twórca krakowskiej szkoły chemii polimerów. Nauczyciel i wychowawca wielu pokoleń chemików, autor licznych prac naukowych, patentów i wdrożeń przemysłowych.

W Zmarłym żegnamy wybitnego naukowca i dydaktyka, człowieka życzliwego i szlachetnego.

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w poniedziałek 20.04.2015 roku o godzinie 11.00 w kaplicy na cmentarzu Rakowickim, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku.

Dziekan i Rada Wydziału Chemii