Web Content Display Web Content Display

Web Content Display Web Content Display

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 01.02.2015 roku zmarł

prof. zw. dr hab. n. farm. Jan Krzek

dziekan Wydziału Farmaceutycznego UJ CM od 2008 r., wieloletni kierownik Katedry i Zakładu Chemii Nieorganicznej i Analitycznej Wydziału Farmaceutycznego UJ CM. Prodziekan ds. studenckich w latach 2002-2005. Członek Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego, konsultant krajowy w dziedzinie analityki farmaceutycznej. Wychowawca wielu pokoleń farmaceutów, analityków medycznych i kosmetologów, wielokrotnie nagradzany za działalność naukową, odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej i Srebrną Odznaką za Pracę dla Miasta Krakowa. Członek wielu towarzystw naukowych krajowych i zagranicznych.

Uniwersytet Jagielloński traci wybitnego naukowca, wspaniałego dydaktyka, a przede wszystkim Osobę wyjątkowo życzliwą dla współpracowników i studentów.