Web Content Display Web Content Display

Web Content Display Web Content Display

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 21.06.2014 roku zmarł

prof. dr hab. Roman Laskowski

wybitny językoznawca, slawista i polonista, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, pracownik Instytutu Języka Polskiego PAN,

wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu w Göteborgu i Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej,

członek czynny Polskiej Akademii Umiejętności, członek Komitetu Językoznawstwa PAN, Królewskiego Towarzystwa Naukowego w Göteborgu, Czeskiego Towarzystwa Językoznawczego, redaktor „Biuletynu Polskiego Towarzystwa Językoznawczego", działacz NSZZ Solidarność, odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Pogrzeb rozpocznie się 12 lipca 2014 r. o godz. 11.00 w Sali Pożegnań, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku w Alei Zasłużonych cmentarza Rakowickiego w Krakowie.