Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 20.05.2014 roku zmarła

prof. dr hab. Janina Stopyra

emerytowana profesor nadzwyczajna Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum.

Podczas długoletniej pracy w Uczelni pełniła wiele odpowiedzialnych funkcji. Od 1956 roku zatrudniona w Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika. W latach 1983-1998 pełniła funkcję kierownika II Kliniki Chorób Dzieci Instytutu Pediatrii i Polsko-Amerykańskiego Instytutu Pediatrii AM i UJ. Prodziekan Wydziału Lekarskiego od 1984 do 1987 roku. Prorektor ds. studenckich AM w latach 1990-1993. Pełnomocnik rektora UJ ds. studenckich Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w latach 1993-1996.

Odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

W osobie Zmarłej społeczność akademicka utraciła wspaniałego nauczyciela i wychowawcę cenionego przez współpracowników i studentów.

Wyrazy głębokiego współczucia składają

Prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. Collegium Medicum