Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 24.05.2014 roku zmarł

dr Stanisław Bortnowski

wieloletni pracownik Katedry Polonistycznej Edukacji Nauczycielskiej Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, wybitny polonista, dydaktyk, nauczyciel akademicki, wychowawca wielu generacji szkolnych polonistów, autor osiemnastu książek i setek artykułów o tematyce metodycznej.

Stanisław Bortnowski urodził się w 1935 roku w Tuczynie na Wołyniu. W 1955 roku ukończył studia polonistyczne w Uniwersytecie Jagiellońskim. Jako polonista pracował przez 20 lat – najpierw w Smogorzowie, później w Kwidzynie, gdzie wypracował swój oryginalny warsztat metodyczny. Funkcję wicedyrektora liceum zamienił w 1975 roku na stanowisko wykładowcy (potem starszego wykładowcy) w Zakładzie Nauczania Metodyki Języka i Literatury Polskiej Instytutu Filologii Polskiej UJ. Do 2005 roku był etatowym pracownikiem Katedry Polonistycznej Edukacji Nauczycielskiej.

Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się na Cmentarzu Batowickim w Krakowie, przy ul. Powstańców 48 (Nowa Kaplica) 2 czerwca o godz. 12.20

Dziekan i Rada Wydziału Polonistyki UJ