Web Content Display Web Content Display

Web Content Display Web Content Display

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 19.08.2011 roku zmarła

prof. dr hab. Jadwiga Warszyńska

emerytowany profesor zwyczajny w Instytucie Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego, w latach 1974-1984 wicedyrektor Instytutu Geografii UJ, w latach 1979-1994 kierownik Zakładu Geografii Turyzmu, w latach 1979-1984 członek Zespołu Dydaktyczno-Wychowawczego przy MNSzWiT, członek Komisji Geografii Turyzmu Międzynarodowej Unii Geograficznej, członek Komisji Nauk Geograficznych Oddziału PAN w Krakowie oraz Polskiego Towarzystwa Geograficznego.

Odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi i Złotą Odznaką PTG.

Przez ponad pół wieku związana z Uniwersytetem Jagiellońskim, wybitna uczona, twórczyni krakowskiej szkoły geografii turyzmu oraz pierwszej w Polsce specjalności dydaktycznej z geografii turyzmu, autorka licznych opracowań teoretyczno-metodologicznych i regionalnych z zakresu geografii, ceniony wykładowca oraz dydaktyk, wychowawczyni wielu pokoleń studentów i licznej kadry naukowej geografów, ciesząca się w społeczności akademickiej powszechnym szacunkiem i autorytetem moralnym. Skromna, pracowita, rzetelna, wymagająca od siebie, życzliwa innym.

Z Jej śmiercią Uniwersytet Jagielloński traci wielką uczoną i oddanego nauczyciela akademickiego, niezwykłego Człowieka.

Dziekan i Rada Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi UJ
Dyrektor i Pracownicy Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej