Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 01.02.2011 roku zmarł

Ks. prof. dr hab. Andrzej Pankowicz

profesor zwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego, historyk

W 2009 roku odznaczony przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi.

Kierownik Katedry Teorii i Historii Badań Kulturoznawczych w Instytucie Studiów Regionalnych UJ.

Kierownik Wydziałowych Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ. Z-ca Dyrektora Instytutu Studiów Regionalnych UJ w latach 2005-2008.

Wieloletni Członek Polskiej Akademii Nauk oraz Komisji Historii Wojen i Wojskowości Polskiej Akademii Umiejętności.

Prezes Krakowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego.

Przewodniczący Zespołu ds. Międzynarodowego Prawa Humanitarnego przy Małopolskim Zarządzie Okręgowym PCK.

Podharcmistrz odznaczony Srebrnym Krzyżem „Za Zasługi dla ZHP. Członek Rady Muzeum Harcerstwa w Warszawie i Komisji Historycznej Krakowskiej Chorągwi ZHP.

Członek instytucji badawczych i naukowych: Okręgowej Komisji Badania Zbrodni Hitlerowskich w Krakowie oraz Głównej Komisji Badania Zbrodni Hitlerowskich (Zbrodni na Narodzie Polskim), Rady Naukowej Związku Podhalan, Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa, członek Rady Zarządzającej Małopolskiego Instytutu Samorządu Terytorialnego i Administracji w Krakowie.

W osobie zmarłego Społeczność Akademicka utraciła wspaniałego nauczyciela akademickiego i wychowawcę, cenionego przez współpracowników i studentów.

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w dniu 07.02.2011 roku o godzinie 13:00 w Nowej Kaplicy na Cmentarzu Batowickim.