Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 23.01.2011 roku zmarł

Ks. dr hab. Tadeusz Przybylski

Wieloletni i zasłużony muzykolog w Instytucie Muzykologii UJ

Ks. dr hab. Tadeusz Przybylski urodził się 20 sierpnia 1927 roku w Poznaniu. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Krakowie (1960) oraz magister muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (1962). Doktor nauk humanistycznych UJ (1978). Stopień doktora habilitowanego w zakresie historii kultury XIX-XX wieku uzyskał 10 marca 1995 roku na Wydziale Historycznym UJ.

Od 1965 roku był zatrudniony w Instytucie Muzykologii UJ w charakterze pracownika naukowo-technicznego. W 1993 roku przeszedł na emeryturę.

Wybitny znawca historii muzyki, zwłaszcza życia muzycznego Krakowa. Członek Związku Kompozytorów Polskich i wiceprzewodniczący zarządu Krakowskiego Towarzystwa Muzycznego.

Był człowiekiem wielkich zalet umysłu i charakteru.

Odprowadzenie na miejsce wiecznego spoczynku od bramy głównej Cmentarza Rakowickiego do grobowca oo. Salezjanów nastąpi o godzinie 12:40.

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w dniu 27.01.2011 roku o godzinie 11:00 Kościół pod wezwaniem św. Stanisława Kostki na Dębnikach.

Dziekan i Rada Wydziału Historycznego UJ