Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 11.01.2011 roku zmarła

prof. Jadwiga Paja-Stach

profesor zwyczajna w Instytucie Muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Profesor Jadwiga Paja-Stach urodziła się 16 grudnia 1949 roku w Rzeszowie.

W latach 1969/1970-1973/1974 studiowała na Wydziale Filozoficzno-Historycznym UJ, gdzie w 1974 roku uzyskała stopień magistra muzykologii, w 1983 roku doktorat z muzykologii, a w 1994 roku habilitację z historii i teorii muzyki XIX-XX wieku. Tytuł naukowy profesora uzyskała 20 czerwca 2000 roku, a stanowisko profesora zwyczajnego 1 lutego 2006 roku.

Wieloletni kierownik Zakładu Muzyki Nowszej, a następnie Zakładu Metodologii i Historii Muzyki XIX-XXI wieku Instytutu Muzykologii UJ.

Zastępca dyrektora Instytutu Muzykologii UJ w latach 2002/2003-2007/2008. Aktywnie uczestniczyła w pracach Senackiej Komisji ds. Odznaczeń i Nagród oraz w Radzie Funduszu Stypendialnego im. Stanisława Estreichera.
Była członkiem Związku Kompozytorów Polskich.

Żegnamy Profesor Jadwigę Paję-Stach nie tylko jako wybitnego muzykologa, ale także Człowieka o wyjątkowej osobowości, wielkiej dobroci i życzliwości, umiejącego dostrzec zawsze to, co ważne i wydobyć z serc i umysłów innych to, co najlepsze.

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w dniu 20.01.2011 roku o godzinie 11:40 Kaplicy na Cmentarzu w Batowicach.

Dyrekcja, Pracownicy i Studenci Instytutu Muzykologii UJ