Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 22.04.2024 roku zmarł

dr Józef Piórek

emerytowany pracownik Instytutu Matematyki UJ, związany z Uniwersytetem przez 49 lat.

Autor ważnych rezultatów w matematycznej teorii chaosu i teorii równań różniczkowych, ceniony wykładowca, niezwykle zaangażowany w pracę dydaktyczną z młodzieżą, erudyta, tłumacz języka angielskiego.

Były wicedyrektor Instytutu Informatyki UJ, sekretarz Oddziału Krakowskiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego, przewodniczący Komisji Szkolnictwa i Popularyzacji Oddziału Krakowskiego PTM.

Przez 12 lat uczył w klasach uniwersyteckich w V LO w Krakowie.

Przez 33 lata członek Komitetu Okręgowego Olimpiady Matematycznej w Krakowie.

Były prezes i wielokrotny opiekun naukowy Szkół Koła Matematyków Studentów UJ.

Autor podręczników szkolnych z matematyki.

Odznaczony  Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Medalami 50-lecia i 60-lecia Olimpiady Matematycznej.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą Świętą w środę, 24 kwietnia 2024 roku o godz. 11.00 w kaplicy na Cmentarzu Batowickim (przy ul. Powstańców 48), po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku.

Wyrazy głębokiego współczucia składają

Dziekan i Rada Wydziału Matematyki i Informatyki UJ