Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 28.02.2023 roku zmarł

prof. dr hab. Jacek Szade

pierwszy Dyrektor Działu Naukowego w Narodowym Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS.

Inicjator linii badawczej Phelix, a następnie koordynator merytoryczny jej budowy i funkcjonowania.

Koordynator ds. rozwoju infrastruktury badawczej NCPS SOLARIS, a następnie Dyrektor Naukowy ośrodka, który przyczynił się do poszerzenia oferty naukowej i potencjału badawczego SOLARIS.

Brał udział w licznych inicjatywach na rzecz popularyzacji wiedzy o nauce, w tym w szczególności o promieniowaniu synchrotronowym.

Członek zarządu i Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Promieniowania Synchrotronowego.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się mszą świętą, która zostanie odprawiona w sobotę 4 marca 2023 roku o godz. 12:30 w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Tychach.

Dyrekcja i Pracownicy Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS