Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 13.10.2022 roku zmarła

prof. dr hab. Anna Gałda

Wybitna specjalistka w dziedzinie psychologii osobowości, przez kilkadziesiąt lat związana z Instytutem Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Pełniła funkcje: kierowniczki Zakładu Psychologii Ogólnej (przez trzy kadencje) oraz wicedyrektora Instytutu Psychologii UJ ds. dydaktycznych.

Autorka artykułów i monografii, spośród których najważniejsze to „Powszechność i wyjątek. Rozwój osobowości człowieka dorosłego”.

Redaktorka siedmiotomowej serii „Psychologia osobowości i antropologia filozoficzna”, a także przez wiele lat Zeszytów Naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego „Psychologia” (wcześniej „Prace Psychologiczne”).

Wychowawczyni wielu pokoleń psychologów.

Życzliwy człowiek o ogromnej wiedzy, otwarty na potrzeby innych.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą Św. żałobną w czwartek, 20 października 2022 roku o godz. 10.00 w Bazylice Ojców Dominikanów w Krakowie.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się o godz. 15.00 w kaplicy na cmentarzu parafialnym w Suchej Beskidzkiej przy ul. Cmentarnej 1.

Dziekan i Rada Wydziału Filozoficznego UJ