Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 20.08.2021 roku zmarła

prof. dr hab. Elżbieta Traple

emerytowana profesor Katedry Prawa Cywilnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wysokiej klasy specjalistka w dziedzinie prawa autorskiego, w działalności naukowej zajmująca się również prawem własności przemysłowej, prawem cywilnym, prawem farmaceutycznym oraz prawem konsumenckim.

Współautorka wielokrotnie wznawianych publikacji: Komentarza do Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, Systemu prawa autorskiego oraz Systemu prawa własności przemysłowej.

Wieloletnia prezes Sądu Polubownego przy Izbie Przemysłowo-Handlowej w Krakowie, arbiter Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie oraz arbiter Komisji Prawa Autorskiego  przy Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Uczestniczyła w pracach ustawodawczych jako ekspert Sejmu i Senatu oraz w pracach nad harmonizacją prawa autorskiego jako ekspert Komisji Europejskiej.

Członek Deutsches Anwaltsinstitut w Bochum oraz Komisji Prawniczej Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie.

Uznany w środowisku naukowiec i ekspert, serdeczny oraz życzliwy dla swoich współpracowników i studentów człowiek.

Msza św. żałobna odbędzie się we wtorek 31 sierpnia 2021 roku o godz. 11.00 w Uniwersyteckiej Kolegiacie św. Anny w Krakowie.Odprowadzenie Zmarłej na miejsce wiecznego spoczynku spod bramy cmentarza Rakowickiego w Krakowie przy ul. Prandoty nastąpi tego samego dnia o godz. 13.15.

Dziekan i Rada Wydziału Prawa i Administracji UJ