Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 01.08.2021 roku zmarła

prof. dr hab. Romana Izmaiłow

emerytowana profesor Instytutu Botaniki Wydziału Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Botanik, cytolog i embriolog roślin, wysokiej klasy specjalistka w dziedzinie apomiksji roślin kwiatowych.

Wieloletni Zastępca Dyrektora Instytutu Botaniki UJ ds. dydaktyki.

Autorka ponad 90 prac naukowych i popularnonaukowych, poświęconych głównie procesom reprodukcyjnym roślin reprezentujących modele rozmnażania płciowego i apomiktycznego, a także kariologii roślin nasiennych.

Aktywny członek wielu krajowych i międzynarodowych towarzystw naukowych oraz współorganizator kilkunastu krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych.

Honorowy Członek Polskiego Towarzystwa Botanicznego.

Odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi.

Uznany w środowisku naukowiec, wychowawca wielu pokoleń studentów i kadr naukowych.

Serdeczny i życzliwy człowiek.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w środę 11 sierpnia 2021 roku o godz. 11.40 w kaplicy na cmentarzu Rakowickim w Krakowie, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłej na miejsce wiecznego spoczynku.

Dziekan i Rada Wydziału Biologii UJ