Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 09.06.2021 roku zmarł

Janusz Wolf

Wieloletni trener, zastępca kierownika (1972-1980) a następnie kierownik (1980-2003) Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W uznaniu zasług dla Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymał brązowy medal „Plus Ratio Quam Vis” (2003 r.).

Odznaczony wieloma wyróżnieniami – w tym tytułami Członka Honorowego Akademickiego Związku Sportowego i Członka  Honorowego AZS Kraków oraz Srebrną Odznaką Honorową  Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (2003 r.).

Absolwent Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego w Krakowie,  lekkoatleta, zawodnik klubu Olsza (Kolejarz) Kraków, mistrz i wicemistrz Polski juniorów w biegu przez płotki i sztafecie (1956 r. i 1957 r.), uczestnik Uniwersjady w Sofii (1961 r.), złoty medalista  Akademickich Mistrzostw Polski (1962 r.). Wychowawca czołowych płotkarzy w biegu na 400m. Członek zarządu i wiceprezes ds. sportu AZS Kraków, koordynator Akademickich Mistrzostw Małopolski (1992 – 2020 r.).

Pasjonat sportu i wychowawca sportowców.

Msza święta żałobna odprawiona zostanie we wtorek, 15 czerwca 2021 r., o godz. 12:20 w kaplicy na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie,  po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku.