Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 07.11.2020 roku zmarł

prof. dr hab. Paweł Stręk

Z-ca Kierownika Katedry Otolaryngologii Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum, Ordynator Oddziału Otolaryngologii w Szpitalu Uniwersyteckim, Konsultant wojewódzki ds. otolaryngologii, Przewodniczący Rady Naukowej Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach.

W latach 1985 r. – 1993 r. zatrudniony w Katedrze i Zakładzie Anatomii. Od 1993 r. związany z Katedrą i Kliniką Otolaryngologii.

W latach 2012 – 2016 Prodziekan ds. Organizacyjnych i Kształcenia Klinicznego na Wydziale Lekarskim UJCM.

Odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Utytułowany specjalista otolaryngologii posiadający ponad trzydziestopięcioletnie doświadczenie zawodowe.

Autor i współautor licznych prac naukowych. Zapalony narciarz, surfer, pasjonat tenisa.

W osobie Zmarłego społeczność akademicka Uniwersytetu Jagiellońskiego utraciła wspaniałego nauczyciela wielu

Prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. Collegium Medicum