Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 17.10.2020 roku zmarł

Juliusz Łuciuk

wybitny kompozytor, twórca pieśni, kantat, utworów chóralnych, oratoriów, oper.

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Krakowie (teoria muzyki i kompozycja) i Uniwersytetu Jagiellońskiego (muzykologia).

Chórzysta-senior Krakowskiego Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego, śpiewak czynnego składu zespołu w latach 1948-1950.

W 2018 roku odznaczony medalem „Plus Ratio Quam Vis” oraz członkostwem honorowym Krakowskiego Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Za swoją działalność i twórczość uhonorowany wieloma nagrodami i wyróżnieniami m.in. Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą św. w piątek 23 października 2020 roku o godz. 10.30 w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie. Odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku odbędzie się o godz. 13.00 od bramy cmentarza Batowickiego przy ul. Powstańców.