Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 08.10.2020 roku zmarł

prof. dr hab. Marek Szydłowski

długoletni pracownik Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Kierownik Pracowni Badań Kosmologii Obserwacyjnej i jej Podstaw Teoretycznych działającej przy Zakładzie Astrofizyki Wysokich Energii Obserwatorium Astronomicznego UJ.

Członek Komisji Układów Złożonych Polskiej Akademii Umiejętności, Polskiego Towarzystwa Relatywistycznego oraz grupy RiskLab w Centrum Badań Układów Złożonych im. Marka Kaca.

Kierownik grupy badawczej „Filozofia Fizyki i Kosmologii” w Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych w Krakowie.

Badacz o szerokich horyzontach naukowych. Autor publikacji dotyczących astrofizyki, kosmologii, a także filozofii.

Człowiek serdeczny i życzliwy, ceniony przez współpracowników i studentów.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w sobotę 10 października 2020 roku o godz. 12.00 w kaplicy cmentarnej w Wierzchosławicach koło Tarnowa.

Dziekan i Rada Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ