Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 27.03.2020 roku zmarła

prof. dr hab. Wiesława Tracz

Emerytowany nauczyciel akademicki Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej im. M. Kopernika, a następnie Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum.

W latach 1979 - 2009 Kierownik Kliniki Chorób Serca i Naczyń Instytutu Kardiologii.

Od 1979 roku Zastępca Dyrektora, a następnie Dyrektor Instytutu Kardiologii.

W latach 1983 - 1990 Pełnomocnik Rektora ds. Kształcenia Podyplomowego Akademii Medycznej w Krakowie.

Wiceprzewodnicząca Krakowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi.

W osobie Zmarłej Społeczność Akademicka utraciła znakomitego uczonego, wspaniałego nauczyciela wielu pokoleń lekarzy i studentów.

We wtorek, 31 marca br. trumna z ciałem Pani Profesor Wiesławy Tracz zostanie wystawiona w zakładzie pogrzebowym Kalia przy ulicy Mazowieckiej 14 w Krakowie. W godzinach od 9.00 do 13.30 można pojedynczo tam docierać.

Pogrzeb odbędzie się w rodzinnej miejscowości Pani Profesor  - w Małogoszczy (województwo świętokrzyskie, powiat jędrzejowski), w czwartek, 2 kwietnia 2020 r. o godzinie 13.00.

W związku ze stanem pandemii i związanymi z tym ograniczeniami, uroczystości pogrzebowe odbędą się jedynie w gronie najbliższej Rodziny (liczba osób ograniczona do 5).

Prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. Collegium Medicum