Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 16.02.2020 roku zmarła

prof. dr hab. Helena Trzcińska-Tacik

Długoletni pracownik Instytutu Botaniki, zasłużony nauczyciel akademicki, ekolog i fitogeograf, znawca flory synantropijnej Krakowa, działaczka „Solidarności”, przewodnicząca Komisji Zakładowej, zaangażowany społecznik.

Przewodnicząca Komitetu Okręgowego Olimpiady Biologicznej, członek Polskiego Towarzystwa Botanicznego, European Weed Society, Komitetu Botaniki PAN.

Odznaczona nagrodą indywidualną Ministra Oświaty i Szkolnictwa Wyższego II stopnia (1967) oraz Złotym Krzyżem Zasługi (1986).

Wspaniały, życzliwy Człowiek, całym sercem oddana swojej pracy naukowej i dydaktycznej, wychowawca kilku pokoleń biologów.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w piątek 21 lutego 2020 r.o godz. 13.00  w kaplicy na cmentarzu Rakowickim, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłej na miejsce wiecznego spoczynku.

Dziekan Wydziału Biologii
Dyrekcja Instytutu Botaniki