Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 29.01.2020 roku zmarł

prof. dr hab. Joachim Szulc

Długoletni pracownik Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, pełnił funkcję jego dyrektora w latach 2008–2016.

Członek Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Członek Rady Naukowej Instytutu Nauk Geologicznych PAN w latach 2011–2014.

Przewodniczący Rady Naukowej Państwowego Instytutu Geologicznego, Sekcji Speleologicznej Polskiego Towarzystwa Przyrodników im. Kopernika oraz Rady Redakcyjnej "Annales Societatis Geologorum Poloniae".

Redaktor "Geological Quarterly", członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Geologicznego, stypendysta fundacji Alexandra von Humboldta.

Zasłużony geolog, badacz skał węglanowych, znawca budowy geologicznej Alpidów i ich przedpola.

Ceniony nauczyciel akademicki, wychowawca kilku pokoleń geologów.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą Świętą we wtorek 4 lutego 2020 roku o godz. 13.00 w Kościele Parafialnym pw. Matki Boskiej Bolesnej w Żędowicach (gmina Zawadzkie), po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku.

Wyrazy głębokiego współczucia składają

Dziekan i Rada Wydziału Geografii i Geologii UJ