Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 28.05.2019 roku zmarł

prof. dr hab. Włodzimierz Ptak

emerytowany pracownik Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum, zastępca dyrektora Instytutu Mikrobiologii AM w Krakowie, kierownik Zakładu Immunologii Doświadczalnej i Klinicznej Instytutu Mikrobiologii, kierownik Katedry i Zakładu Immunologii Akademii Medycznej, prorektor Akademii Medycznej w Krakowie.

Odznaczony Krzyżem Kawalerskim oraz Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

W osobie Zmarłego Społeczność Akademicka utraciła znakomitego uczonego, wspaniałego nauczyciela wielu pokoleń lekarzy i studentów.

Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 3 czerwca 2019 o godz. 12.00 na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie i będzie miał charakter świecki. Odprowadzenie prochów nastąpi z Domu Pożegnań.

Prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. Collegium Medicum