Web Content Display Web Content Display

Web Content Display Web Content Display

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 01.10.2011 roku zmarł

prof. dr hab. Wojciech Chełmicki

profesor zwyczajny w Instytucie Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego, od 1995 r. kierownik Zakładu Hydrologii, korespondent narodowy Steering Committee of European Network of Experimental and Representative Basins, członek International Association of Hydrological Sciences, przewodniczący Rady Wydawniczej IGiGP UJ oraz Komitetu Redakcyjnego Prac Geograficznych, redaktor Folia Geographica, series Geographica-Physica, członek Sekcji Hydrologii Komitetu Gospodarki Wodnej PAN, Komisji Nauk Geograficznych PAN, Komisji Hydrologicznej Polskiego Towarzystwa Geograficznego, Polskiego Towarzystwa Geofizycznego.

Przez 31 lat nierozerwalnie związany z Uniwersytetem Jagiellońskim, wybitny hydrolog, zasłużony nauczyciel akademicki, ceniony wykładowca i dydaktyk, wychowawca wielu pokoleń studentów i kadry naukowej geografów, cieszący się powszechnym szacunkiem i autorytetem, wymagający od siebie, niezwykle życzliwy dla innych.

Z Jego śmiercią Uniwersytet Jagielloński traci wielkiego Uczonego o szerokich horyzontach badawczych, inteligencji i pasji badawczej, niezwykłego Człowieka, cechującego się bezkompromisową uczciwością, rzetelnością i pracowitością.

Dziekan i Rada Wydziału BiNoZ
Dyrekcja i Pracownicy Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej